Znanstvena objava v reviji Journal of Cleaner Production

Znanstvene objave

Sodelavca Fakultete za organizacijske vede, doc. dr. Matjaž Maletič in doc. dr. Damjan Maletič, sta v soavtorstvu s prof. dr. Boštjanom Gomiščkom (University of Wollongong in Dubai), objavila rezultate raziskovalnega dela v ugledni mednarodni znanstveni reviji  Journal of Cleaner Production (s faktorjem vpliva IF 2014 = 3,844).

Pričujoča raziskava predstavlja eno izmed prvih empiričnih raziskav, ki obravnava t.i. »exploration/exploitation« paradigmo v kontekstu trajnostnega razvoja organizacije. Raziskava izhaja iz institucionalne teorije (države izvora kot institucionalnega dejavnika), na osnovi katere avtorji podajo teoretične argumente za razumevanje razlik glede izvajanja dejavnosti trajnostnega razvoja organizacije ter vplivu le-teh na učinkovitost in uspešnost organizacije. Empirični dokazi, ki temeljijo na mednarodni raziskavi, predstavljajo pomemben prispevek k proučevanju institucionalnih mehanizmov, kot tudi doprinos k merjenju dejavnosti trajnostnega razvoja organizacije.

Maletič, M., Maletič, D., & Gomišček, B. (2016). The impact of sustainability exploration and sustainability exploitation practices on the organisational performance: a cross-country comparison. Journal of Cleaner Production, Article in Press, http://dx.doi.org/10.1016/j.jclepro.2016.02.132.

Celotni članek lahko preberete na tej povezavi: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652616300452

Journal of Cleaner Production