Senat

Senat fakultete je strokovni organ fakultete, ki ga sestavljajo visokošolski učitelji in znanstveni delavci, ki so zaposleni na Univerzi v Mariboru. Člane senata voli Akademski zbor fakultete tako, da so enakopravno in ustrezno zastopane vse znanstvene discipline in strokovna študijska področja fakultete. V senat so izvoljeni tudi predstavniki študentov. Mandatna doba članov senata iz vrst visokošolskih učiteljev in sodelavcev je štiri leta, mandatna doba članov senata iz vrst študentov je eno leto. Študente v senat izvoli študentski svet fakultete. Dekan je po svojem položaju predsedujoči član senata ter ga sklicuje in vodi.

Za obravnavanje in proučevanje vprašanj in dajanje mnenj, predlogov in stališč z delovnega področja Senata fakultete ima senat naslednje stalne komisije:

• Komisijo za študijske zadeve,
  • Komisijo za znanstvenoraziskovalne zadeve,
  • Komisijo za mednarodno sodelovanje,
  • Komisijo za ocenjevanje kakovosti.

Predsednik Senata FOV: red. prof. dr. Iztok Podbregar

Člani Senata iz vrst visokošolski učiteljev in znanstvenih delavcev:

• red. prof. dr. Zvonko Balantič
  • izr. prof. dr. Mojca Bernik
  • izr. prof. dr. Alenka Brezavšček
  • red. prof. dr. Eva Jereb
  • red. prof. dr. Tomaž Kern
  • red. prof. dr. Robert Leskovar
  • izr. prof. dr. Uroš Rajkovič
  • red. prof. dr. Polona Šprajc
  • doc. dr. Alenka Tratnik
  • red. prof. dr. Anja Žnidaršič